piątek, 15 maja 2015

Lody mleczno - czekoladowo - orzechowe z ciasteczkami Oreo

Dzień dobry! :)
Nie wiem jak Wy, ale ja czuję, że to będzie dobry dzień. Słonko mocno grzeje, bezchmurne niebo a na śniadanie arbuz z fetą. Korzystając z chwil tak przyjemnego poranka podam Wam teraz przepis na przepyszne lody. U nas lato w pełni, więc i wszelkie sposoby na ochłodę mile widziane. 
Ostatnio nasi przyjaciele pochwalili się, że przygotowali pyszne lody. Pozazdrościliśmy trochę i też chcieliśmy sobie takie wysmyczyć :) Oczywiście podzielili się z nami przepisem znalezionym gdzieś w internecie, pożyczyli nawet mikser bo my takowego nie posiadamy (!?) :)

Przygotowując lody według przepisu okazało się, że będą one tak okrutnie słodkie, że zdecydowaliśmy się na małe modyfikacje. Stąd np. 3 a nie 2 puszki mleka skondensowanego niesłodzonego. Nie mniej jednak, ja polecam ograniczyć nawet w tych proporcjach mleko słodzone i zamiast dodawać całą puszkę, Dodać najpierw pół i popróbować :)

Przepis jest niesamowicie łatwy. :)


Składniki:
3 puszki mleka skondensowanego niesłodzonego
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
1 mały słoiczek Nutelli lub innego, podobnego kremu czekoladowo - orzechowego (200g)
1 paczka ciasteczek Oreo

Przygotowanie:
Wszystkie składniki powinny być bardzo dobrze schłodzone w lodówce, zanim weźmiemy się za przygotowywanie lodów. (możemy nie chłodzić Nutelli )
1. 3 puszki mleka skondensowanego niesłodzonego ubijamy w misce mikserem do uzyskanie kremowej konsystencji. przypominającej jeszcze nie zupełnie sztywną śmietankę kremówkę. Ubijamy dość długo ok 15 min.
2. Mleko skondensowane słodzone również wstępnie ubijamy w osobnym naczyniu i dodajemy do niesłodzonej mieszanki, całość miksujemy do dokładnego połączenia.
3. Następnie do ubitego mleka dodajemy Nutellę i ponownie miksujemy..:) Przelewamy do pojemnika, w którym chcemy przechowywać lody.
4. Wstawiamy do zamrażarki (nasza była ustawiona na -19 stopni C. ) I co ok 1h - 1,5h wyciągamy lody aby chwilę pomiksować i dodatkowo napowietrzyć. 
5. Kiedy lody mają już konsystencję dość zwartego szejka, 2/3 paczki ciasteczek i dodajemy do lodów. Mieszamy. Pozostałe ciastka kruszymy i dekorujemy nimi wierch lodów. 
6. Wkładamy do zamrażarki i pozostawiamy do całkowitego zmrożenia.  (my akurat poszliśmy spać, więc sprawdziliśmy je dopiero rano:) Ale z pewnością całej nocy na zamrożenie nie potrzebują ;) )


Lody są bardzo słodkie, ale zarazem pyszne. Ich słodycz wcale nie zniechęca, przed wzięciem dokładki.. i tak sobie rośniemy ;)

2 komentarze:

  1. Nutella i Oreo? Jestem w raju!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy Ty chcesz aby utopiła się we własnej ślinie?! Te lody to coś cudownego! Chcę! <3

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...